سلام و درود فراوان بر شما شطرنج بازان گرامی

در طول این مدت فعالیت بنده در تهیه این وبلاگ نظرات متعددی برای من ارسال شد ودوستان

 مطمئن باشند که من به نظراتشان اهمیت می دهم و تا توان دارم سعی در پاسخ دهی به

نظراتشان دارم و این کار را انجام می دهم.با تشکر فراوان از شما
 

 

 

 

 

تماس با ماتاريخ : پنج شنبه 24 فروردين 1398برچسب:سلام و درود فراوان بر شما, | 15:0 | نویسنده : محمدرضا |

 

پایان میزبانی باشکوه جایزه بزرگ شطرنج بانوان جهان در تهران/ وقتی نماینده ایران تاریخ ساز شد

میزبانی باشکوه ایران در رقابتهای جایزه بزرگ شطرنج بانوان جهان و در پی آن کسب نتیجه خیره کننده و درخشان نماینده ایران مهر تاییدی بود بر توانمندی ایران در برگزاری چنین رویدادهای مهمی و اثرات این میزبانی خیلی زود و با نایب قهرمانی بانوی شایسته شطرنج ایران به اثبات رسید.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج، مراسم اختتامیه رقابتهای جایزه بزرگ شطرنج بانوان جهان با حضور مسئولان سیاسی و ورزشی، خانواده بزرگ شطرنج و جمع زیادی از علاقه مندان،پیشکسوتان و قهرمانان این رشته ورزشی برگزار شد.

در این مراسم شهین دخت مولاوردی معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، رباب شهریان معاون امور بانوان وزارت ورزش و جوانان، دکتر عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و آموزشی وزارت ورزش و جوانان، دکتر مناف هاشمی معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان،علیرضا عسگری ذیحساب و مدیر کل امور مالی وزارت ورزش و جوانان، دکتر شجیع سرپرست دفتر محیط زیست وزارت ورزش و جوانان، حمیدرضا گرشاسبی مدیر کل ورزش و جوانان استان تهران، فاطمه سلیمی مشاور مدیر کل و معاون امور هماهنگی بانوان اداره کل ورزش و جوانان، ایلکا رئیس اداره ورزش و جوانان شمالشرق تهران و ... حضور داشتند.

پریچهره: خادم الشریعه فعل خواستن را به توانستن صرف کرد/ همه برای میزبانی هرچه بهتر رقابتها بهما کمک کردند

نصرالله پریچهره سرپرست فدراسیون شطرنج در ابتدای مراسم اختتامیه رقابتهای جایزه بزرگ شطرنج بانوان جهان ضمن خوشادگویی به حاضرین و با اشاره به این میزبانی عنوان کرد: خیلی های میگفتند این میزبانی ریسک بزرگی است که میزبان برترین شطرنجبازان جهان باشیمو خوشبختانه خداوند متعال این قدرات را به ما داد و همه نیز دست به دست هم دادند و با همت و تلاش همه امور به خوبی پیش رفت.

وی افزود: از همه مدعوین و مسئولان محترم به خصوص خانم ملاوردی معاون محترم رئیس جمهور، دکتر گودرزی وزیر محترم ورزش و جوانان و مقام عالی وزارتخانه و معاونان محترم ایشان در وزارت ورزش و جوانان از جمله دکتر سجادی و خانم شهریان،دکتر احمدی، دکتر مناف هاشمی ، علیرضا عسگری مدیر کل محترم امور مالی  وزارت ورزش و جوانان و ...که از ابتدا برای میزبانی هر چه بهتر به ما کمک کردند سپاسگزارم و همچنین از سفرای محترم کشورهای خارجی که دعوت ما را پذیرفته و در مراسم اختتامیه حضور دارند تشکر می کنم. 

سرپرست فدراسیون شطرنج ادامه داد: از اینکه دختر خوب ایرانی ما توانسته فعل خواستن را به توانستن صرف کند بسیار خوشحالیم و از خانواده وی برای حمایتها و پشتیبانی های بی دریغ تشکر می کنیم. همچنین از مربی وی که تاثیر خوبی بر روند عملکرد این نماینده شایسته کشورمان داشت ممنونیم.

در ادامه این جلسه و پس از سخنرانی مسئولان حاضر در مراسم که از ایتدای برگزاری جلسات ستاد برگزاری رقابتها در جریان امور مربوط به میزبانی بودند و حمایت خود را دریغ نکردند مراسم اهدای جوایز آغاز شد.

بر این اساس جوایز نقدی و غیر نقدی این رقابتهای بین المللی به 12 شطرنجباز برتر حاضر در مسابقات اهدا شد. سارا سادات خادم الشریعه نماینده دشایسته کشورمان موفق شد در این مسابقات به عنوان نایب قهرمانی دست پیدا کند. ونجون جو از چین و شوئه ژائو دیگر هموطن وی به ترتیب اول و سوم شدند.

گفتنی است رقابتهای جایزه بزرگ شطرنج بانوان جهان 22 بهمن تا 4 اسفندماه به میزبانی استان تهران برگزار شد.تاريخ : چهار شنبه 5 اسفند 1394برچسب:, | 20:34 | نویسنده : محمدرضا |

 

مرحله نیمه نهایی رقابتهای شطرنج قهرمانی کشور آغاز شد

مرحله نیمه نهایی رقابتهای شطرنج قهرمانی کشور با شرکت 38 شطرنجباز در استان گیلان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج، مرحله نیمه نهایی رقابتهای شطرنج قهعرمانی کشور از روز گذشته 22 آذر به میزبانی استان گیلان آغاز شده و تا 28 همین ماه ادامه دارد.

38 شطرنجباز منتخب طبقتصمیم کمیته فنی فدراسیون شطرنج در این مسابقات شرکت کردنه اند. این رقابتها در 9 دور پیگیری خواهد شدادامه مطلب
تاريخ : دو شنبه 23 آذر 1394برچسب:مرحله نیمه نهایی رقابتهای شطرنج قهرمانی کشور آغاز شد, | 16:23 | نویسنده : محمدرضا |

 

نصرالله پریچهره سرپرست فدراسیون شطرنج شد

طی حکمی از سوی وزیر ورزش و جوانان نصرالله پریچهره به عنوان سرپرست جدید فدراسیون شطرنج منصوب شد. مراسم تودیع و معارفه سرپرست جدید امروز در محل فدراسیون شطرنج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج،طی حکمی از سوی وزیر ورزش و جوانان نصرالله پریچهره به عنوان سرپرست جدید فدراسیون شطرنج منصوب شد.

مراسم تودیع و معارفه سرپرست جدید فدراسیون ظهر امروز با حضور احمد گواری مدیر کل دفتر امور مشترک فدراسیونها،پریچهره سرپرست جدید و حسینی سرپرست سابق فدراسیون و جمعی دیگر از مسئولان در محل فدراسیون شطرنج برگزار شد.

پیش از این سید امیر حسینی سرپرستی فدراسیون شطرنج را بر عهده داشت که به دلیل شرکت در انتخابات ریاست فدراسیون شطرنج، وزارت ورزش و جوانان گزینه ای دیگر برای سرپرستی این فدراسیون انتخاب کرد.

مدیریت منابع انسانی وزارت ورزش و جوانان، مدیر کل ورزش و جوانان استان مازندران و مشاور معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در کارنامه کاری نصرالله پریچهره دیده می شود.تاريخ : دو شنبه 30 شهريور 1394برچسب:, | 23:13 | نویسنده : محمدرضا |

نتایج هفته دوم از سیزدهمین دوره لیگ برتر شطرنج آقایان باشگاههای کشور (جام اندیشمندان) اعلام شد.

 

 

 در پایان هفته دوم از نیم فصل اول سیزدهمین دوره لیگ برتر باشگاههای کشور جام اندیشمندان که از 93/7/23 لغایت 93/7/25 به میزبانی تیم شطرنج راه و شهرسازی لرستاندر خرم آباد برگزار شد، رده بندی پایانی به شرح ذیل می باشد:

 

 

ردیف

نام باشگاه

امتیاز

1

شهرداری تبریز

28.5

2

پتروشیمی شهید تندگویان

25

3

سرمایه گذاری شهر آتیه

22.5

4

دانشگاه آزاد اسلامی تهران

17

5

تربیت قم

15.5

6

دنیای فلز رشت

15

7

مانتری شیراز

11.5

8

دامون ساخت شمال ساری

10.5

9

فرهنگ خراسان رضوی

9.5

10

راه و شهرسازی لرستان

9

 تاريخ : سه شنبه 29 مهر 1393برچسب:جام اندیشمندان, | 11:22 | نویسنده : محمدرضا |

 

میزبانی ایران در مسابقات جایزه بزرگ فیده لغو شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

عدم تامین منابع مالی لازم جهت برگزاری مسابقات جایزه بزرگ فیده، میزبانی مرحله سوم گرند پری را از تهران به تفلیس تغییر داد.  

همچنین استاد بزرگ احسان قائم مقامی که قرار بود در این مسابقات حضور یابد جای خود را به استاد بزرگ گرجی بادور جوباوا داد.

 

 گفتنی است طبق برنامه زمان بندی قبلی، مرحله اول این رقابتها از 9 لغایت 23 مهرماه در باکو آذربایجان، مرحله دوم از 28 مهر لغایت 12 آبان ماه در تاشکند ازبکستان، مرحله سوم از 25 بهمن لغایت 9 اسفندماه در تفلیس و مرحله پایانی (چهارم) از 23 اردیبهشت لغایت 6 خردادماه در روسیه برگزار خواهد شد.

 

 تاريخ : سه شنبه 29 مهر 1393برچسب:میزبانی ایران در مسابقات جایزه بزرگ فیده لغو شد, | 11:12 | نویسنده : محمدرضا |

 

 

یک دوره کلاس مربیگری درجه یک کشور زمستان امسال برگزار خوهد شد.

 

 

 

 فدراسیون شطرنج در نظر دارد زمستان امسال یک دوره کلاس مربیگری درجه یک کشور را در محل فدراسیون برگزار نماید. متقاضیان در صورت داشتن شرایط احراز می توانند تا پایان آذرماه سالجاری به کمیته مربیان فدراسیون مراجعه نمایند. 

 

«شرایط دریافت گواهی‌نامه مربیگری درجه یک»

 

شرایط احراز

1-    عضویت معتبر در سیستم جامع فدراسیون شطرنج

2-    دارا بودن مدارک مربیگری درجه سه و دو ثبت شده در سیستم جامع فدراسیون (دارای اعتبار در زمان شرکت در آزمون)

3-    گذشت حداقل 5 سال از دریافت گواهینامه درجه دو

4-    پرداخت مبلغ معین به عنوان ورودیه به حساب برگزار کننده

5-    دارا بودن حداقل 28 سال سن

6-     دارا بودن حداقل دیپلم متوسطه

7-    مشخص بودن وضعیت نظام وظیفه برای آقایان: دارا بودن کارت پایان خدمت، معافیت دائم و یا معافیت تحصیلی

8-    گزارش عملکرد از سوابق مربیگری در سطوح معتبر

9-       ارائه گزارش علمی - تحقیقی در خصوص مباحث پیشرفته آموزشی

10- کسب حدنصاب امتیازات مورد نظر کمیته از موارد متفرقه (سوابق قهرمانی، مدرک تحصیلی، آشنایی با زبان خارجی، آشنایی با کامپیوتر و ...)

11-   شرکت در آزمون و کسب نمره قبولی (کتبی و شفاهی)

12-   سابقه اخذ ریتینگ بین‌المللی حداقل 2200 (برای آقایان) و 2000 (برای بانوان) 

 

تبصره:

قهرمانان کشور (بزرگسالان)، استادان بزرگ، بین‌المللی و همچنین استادان فیده که به عضویت تیم ملی بزرگسالان نایل شده باشند حق حضور در دوره مذکور را با حفظ شرایط احراز بندهای 4 لغایت 12 خواهند داشت.

جهت کسب اطلاعات بیشتر روزهای زوج با کمیته مربیان تماس حاصل فرمایید.

 

روابط عمومی فدراسیون شطرنج

 

 تاريخ : سه شنبه 29 مهر 1393برچسب: کلاس مربیگری درجه یک , | 11:5 | نویسنده : محمدرضا |

 

بازگشت قهرمانانه تیم کشورمان از مسابقات شطرنج قهرمانی جوانان جهان 2014.

 

 ادامه مطلب
تاريخ : سه شنبه 29 مهر 1393برچسب:بازگشت قهرمانانه تیم کشورمان از مسابقات شطرنج قهرمانی جوانان جهان 2014, | 10:57 | نویسنده : محمدرضا |

مسابقات شطرنج استاندارد زیر 2100 (ریتد) جام مهر از 23 لغایت 30 مهر ماه در سالن مسابقات فدراسیون شطرنج برگزار خواهد شد.

 

 به ادامه مطلب بروید

 


ادامه مطلب
تاريخ : شنبه 29 شهريور 1393برچسب:جام مهر-مسابقه شطرنج استاندارد زیر 2100 (ریتد), | 18:25 | نویسنده : محمدرضا |

 قوانین جدید شطرنج در بخش بازی های سریع و بلیتس

نویسنده: شهره بیات

لطفا به ادامه مطلب برویدادامه مطلب
تاريخ : شنبه 21 تير 1393برچسب: قوانین جدید شطرنج در بخش بازی های سریع و بلیتس, | 18:1 | نویسنده : محمدرضا |
صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 18 صفحه بعد